Nowoczesny nieoznakowany radiowóz będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów z Posterunku Policji w Wolanowie. Jest to inwestycja w bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Zakup radiowozu został zrealizowany w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla Policji. Program ten zakłada, że 50% wartości stanowią fundusze przekazane przez samorząd, natomiast pozostałe 50% to fundusze Policji. W tym przypadku zakup auta dla naszych policjantów był możliwy dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Radomiu oraz Urzędu Gminy Wolanów.

Uroczyste przekazanie radiowozu odbyło się w piątek (1.12) w Wolanowie, w którym udział wziął Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu mł.insp. Grzegorz Michorek, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Radomiu podkom. Rafał Kurzawa, Kierownik Posterunku Policji w Wolanowie asp.szt. Adam Smagieł oraz Wójt Gminy Wolanów Ewa Markowska-Bzducha i Sekretarz Gminy Wolanów Małgorzata Szczepaniak.

Mł.insp. Grzegorz Michorek podziękował samorządowcom za dofinansowanie zakupu radiowozu. Podkreślił, że otrzymany pojazd z pewnością usprawni służbę funkcjonariuszy, a tym samym wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na podległym terenie.

Autor: Justyna Jaśkiewicz