Miniony weekend na radomskich drogach upłynął pod znakiem dużej ilości zdarzeń drogowych. Wśród osób biorących udział w kolizjach i wypadkach byli także nietrzeźwi kierujący. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą.

W piątkowy (8.09) wieczór, o godz. 19.35 na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, a ul. Pułaskiego. Kierująca hondą prawdopodobnie nie zastosowała się do znaku A-7-ustąp pierwszeństwa w wyniku czego 46-letnia kobieta wyjeżdżając z ul. Pułaskiego doprowadziła do zdarzenia z fordem, który kierowany był przez 48-latka. Mężczyzna w wyniku zdarzenia nie poniósł obrażeń natomiast 46-letnia kobieta wraz z pasażerem przewiezieni zostali do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

W sobotę (9.09) na rondzie Matki Bożej Fatimskiej ok. godz. 8.20 doszło do potracenia 76-letniego rowerzysty. Policjanci radomskiej drogówki na miejscu ustalili, że kierujący oplem 73-latek potącił przejeżdzajacego przez przejazd dla rowerzystów cyklistę. Na skutek zdarzenia 76-letni rowerzysta doznał obrażeń i zostal przewieziony do szpitala. Zarówno kierujący rowerem jak i kierowca opla byli trzeźwi.

Natomiast wieczorem ok 20:50 do dyżurnego Komendy Miejskiej w Radomiu wpłynęła informacja, że w miejscowości Kolonia Seredzice w pow. iłżecikim na jezdni leży mężczyzna, a obok jest przewrócony skuter. Policjanci z Komisariatu Policji w Iłży ustatlili, że leżący meżczyzna, najprawdopodobniej kierował skuterem i stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w krawężnik, a następnie wywrócił się na pobocze. 43-latek został przebadany alkomatem na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem ponad 3 promili.  Od kierującego również pobrano krew do badań na zawartość substancji odurzających. 43-letni mężczyzna zabrany został do szpitala w Iłży. 

Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę (10.09) o godz. 12.20 na ul. Struga. Kierujący seatem 74-letni mężczyzna na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów nie ustąpił pierwszeństwa 64-letniemu rowerzyscie i 40-letniej kobiecie, która też poruszała się na rowerze. W wyniku potrącenia 40-latka przewieziona została do szpitala.Uczesnicy zdarzenia byli trzeźwi. 

Ostatnie niedzielne zdarzenia miało miejsce w miejscowisci Piłatka kilka minut po godz. 18. Jak ustalili policjanci z Komisriatu Policji w Iłży, 33-letni mieszkaniec pow. lipskiego, kierując fordem, najprawdopodobniej podczas wykonywania manewru wyprzedzania potrącił 49-letniego rowerzystę. Cyklista został przewieziony do szpitala. Zarówno kierujący fordem, jak i rowerzysta byli nietrzeźwi. 33-latek kierował mając niespełna 2 promile alkoholu w organizmie, a 49-letni rowerzysta ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierującemu fordem zatrzymano prawo jazdy i osadzono w policyjnej celi. 

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą. 

 

Autor: st. sierz. Jolanta Matejek, foto: Leszek Foss