Policja Radom: Nieustąpienie pierwszeństwa może mieć poważne konsekwencje.
Wczoraj policjanci prowadzili czynności na miejscu zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów, do którego doszło w miejscowości Gózd. Ranne zostały 2 osoby dorosłe i dziecko. Uczestników wypadku przewieziono do szpitala. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Wczoraj (01.08) do oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem dwóch samochodów w miejscowości Gózd. Na miejsce skierowano patrol Policji. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 26-letnia kierująca pojazdem marki Fiat nie zachowała należytej ostrożności podczas wyjazdu z drogi podporządkowanej i włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu pojazdowi marki Hyundai. Kierująca fiatem niestety nie podróżowała sama, wraz z nią w pojeździe było 2-letnie dziecko. Osoby podróżujące Fiatem i 31-letnia kierująca Hyundaiem zostały w wyniku zdarzenia przewiezione do szpitala.
Policjanci przypominają:
Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego, oraz przy wjeżdżaniu:
- na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;
- na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej;
- na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych;
- na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów lub pas ruchu dla rowerów;
- pojazdem szynowym na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli.
W każdym z tych przypadków należy zachować szczególną ostrożność, tzn. wzmóc obserwację (także w lusterkach), ocenić odległość od zbliżających się pojazdów i wybrać dogodny moment na rozpoczęcie jazdy.
Autor. sierż. Marta Wziątek
Komenda Miejska Policji w Radomiu,
mazowiecka.policja.gov.pl/wra/aktualnosci/83701,Nieustapienie-pierwszenstwa-moze-miec-powazne-konsekwencje.html
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Zabłyśnij Na Drodze - prosty odblask może dać więcej spokoju na ulicy

Teatr Uśmiech w MDK - dwa spektakle, które zagrały na różnych nutach

Szach-Mat z Jedlińska - rodzeństwo Kacperczyków wśród sportowych laureatów

Radomski Lumbago Team otworzył sezon mocnym wejściem na warszawskim parkiecie
![[PIŁKA RĘCZNA] MTS Lider Radom – SMS ZPRP II Płock 35:31 w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – radomianie dopisują ważne punkty](/images/mecz/thumbnails/mts-lider-radom-sms-zprp-ii-plock-25032026-3531.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] MTS Lider Radom – SMS ZPRP II Płock 35:31 w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – radomianie dopisują ważne punkty

Przed meczem i po końcowym gwizdku linia 9 pojedzie częściej

Na Palmową Niedzielę skansen odcina się od aut, a linia 18 jedzie częściej

Uciekał przed radiowozem, bo BMW okazało się kradzione

Procesje drogi krzyżowej zatrzymają ruch w kilku częściach Radomia

Mazowsze pod policyjnym nadzorem - od świtu rusza filtr na pijanych kierowców

Policjanci weszli do szkół pod Radomiem - pokazali cyberpułapki

Śmiertelne potrącenie przy Walentynowicz - maszynista był trzeźwy

