Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 34-latka, który był poszukiwany dwoma listami gończymi. Mężczyznę zatrzymano w Cieszynie. Od początku roku radomscy policjanci zatrzymali 64 osoby poszukiwane na podstawie listów gończych.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z wielu zadań Policji. Na podstawie nakazów doprowadzenia i listów gończych, funkcjonariusze wszczynają poszukiwania, a następnie prowadzą działania, aby ustalić aktualne miejsce pobytu tych osób oraz doprowadzić do ich zatrzymania. Dzięki przeprowadzonym działaniom, od początku roku radomscy policjanci zatrzymali 64 osoby poszukiwane na podstawie listów gończych.

W ostatnich dniach radomscy kryminalni ustalili, gdzie aktualnie przebywa 34-latek, który był poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Bielsku Białej. Mężczyzna został zatrzymany w Cieszynie. Zgodnie z dyspozycją sądu został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Zgodnie z art. 239 Kodeksu karnego osoba, która utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa uniknąć odpowiedzialności karnej, w tym zwłaszcza gdy ukrywa sprawcę albo zaciera ślady przestępstwa, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

sierż.szt. Kamil Warda