Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

28 maj br. w Przedszkolu Publicznym nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs pt. „Maluchy, średniaki i starszaki to bezpieczne przedszkolaki”pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia przy współudziale instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa w naszym mieście.

Głównym celem konkursu było dążenie do ograniczenia ilości niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci oraz rozwijanie inwencji twórczepoprzez poszukiwanie róznorodnych rozwiązań plastycznych. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat oraz dzieci z niepełnosprawnością powyżej wymienionego wieku objętych edukacją przedszkolną. Zadaniem uczestnika było wykonanie dowolna techniką plastyczną pracy dotyczącej bezpieczeństwa na drodze.Ze względu na istniejącą pandemię, stosując się do obowiązujących procedur i zasad bezpieczeństwa konkurs został rozstrzygnięty drogą elektroniczną. Prace konkursowe oceniali Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Marcin Ciążkowski,I Zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Zbigniew Kapciak, Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Radomiu st. kpt. mgr inż. Tomasz Wilk, asp. sztab. Kamila Adamska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu Renata Gumowska-Tkaczyk. Na konkurs wpłynęło 31 prac plastycznych z całej Polski. Podczas oceny prac komisja kierowała się samodzielnością, estetyką oraz walorami artystycznymi i zgodnością pracy z tematem.  Po zliczeniu głosów wyłoniono po 3 laureatów w każdej kategorii wiekowej. W kategorii 3-4 latki I miejsce zajęła Nikola z Przedszkola Samorządowego w Bolesławicach, a w kategorii 5-6 latki Miłosz z SP w Dobieszowie, Filia w Sarbicach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do kolejnych naszych przedsięwzięć.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Z okazji Dnia Dziecka radomscy policjanci życzą wszystkim małym i dużym dzieciom wszystkiego co najlepsze oraz ludzi, dla których wasze bezpieczeństwo jest tak samo ważne jak uśmiech i radość życia.

 

Autor: asp. sztab. K. Adamsk