Policja Radom: Mazowiecka grupa SPEED
W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 410 wykroczeń na drogach naszego województwa, 288 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli 322 mandaty, a w 7 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 10 praw jazdy oraz 27 dowodów rejestracyjnych.
Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu oraz nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenia nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń.
W lipcu 2019 roku na Mazowszu powstała grupa SPEED. Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy SPEED zwracają uwagę na karygodne zachowania na drodze są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.
Przez ostatni tydzień (27 kwiecień 3 maj) policjanci ujawnili 410 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 288 to przekroczenia prędkości w tym 8 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 27 dowodów rejestracyjnych i 4 pijanych kierowców.
Komenda Miejska Policji w Radomiu,
mazowiecka.policja.gov.pl/wra/
mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/40804,Mazowiecka-grupa-SPEED.html
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Zabłyśnij Na Drodze - prosty odblask może dać więcej spokoju na ulicy

Teatr Uśmiech w MDK - dwa spektakle, które zagrały na różnych nutach

Szach-Mat z Jedlińska - rodzeństwo Kacperczyków wśród sportowych laureatów

Radomski Lumbago Team otworzył sezon mocnym wejściem na warszawskim parkiecie
![[PIŁKA RĘCZNA] MTS Lider Radom – SMS ZPRP II Płock 35:31 w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – radomianie dopisują ważne punkty](/images/mecz/thumbnails/mts-lider-radom-sms-zprp-ii-plock-25032026-3531.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] MTS Lider Radom – SMS ZPRP II Płock 35:31 w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – radomianie dopisują ważne punkty

Przed meczem i po końcowym gwizdku linia 9 pojedzie częściej

Na Palmową Niedzielę skansen odcina się od aut, a linia 18 jedzie częściej

Uciekał przed radiowozem, bo BMW okazało się kradzione

Procesje drogi krzyżowej zatrzymają ruch w kilku częściach Radomia

Mazowsze pod policyjnym nadzorem - od świtu rusza filtr na pijanych kierowców

Policjanci weszli do szkół pod Radomiem - pokazali cyberpułapki

Śmiertelne potrącenie przy Walentynowicz - maszynista był trzeźwy

