Rozpoczęło się głosowanie na projekty do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mają okazję zdecydować, jak zostanie rozdysponowana znaczna kwota 7 milionów 450 tysięcy złotych. To wyjątkowa szansa na wpływ na rozwój miasta.
Wybór projektów: szeroki wachlarz możliwości
Jak i gdzie głosować?
Budżet Obywatelski jako narzędzie zmian
Terminy głosowania i ogłoszenie wyników
Wybór projektów: szeroki wachlarz możliwości
Mieszkańcy mogą głosować na 283 zgłoszone projekty, które obejmują różnorodne dziedziny życia w mieście. Od inwestycji w miejską infrastrukturę, przez rozwój parków, aż po organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych. Jak podkreśla prezydent Radosław Witkowski, to wyjątkowy moment, w którym to sami radomianie decydują o przeznaczeniu części budżetu miasta.
„Zachęcam do udziału w głosowaniu. To moment w którym sami mieszkańcy decydują na co przeznaczyć część budżetu naszego miasta. A kwota jaką zamierzamy wydać na obywatelskie projekty jest naprawdę wysoka. To 7 milionów 450 tysięcy złotych. I to od radomian będzie zależało czy te pieniądze przeznaczymy np. na rozwój miejskiej infrastruktury, na inwestycje w parkach, a może na organizację imprez kulturalnych lub sportowych. Wśród zgłoszonych projektów są także propozycje dotyczące ochrony zdrowia, opieki nad zwierzętami i wielu innych dziedzin życia” – mówi prezydent Radosław Witkowski.
Jak i gdzie głosować?
Głosowanie jest dostępne zarówno online, jak i w wyznaczonych punktach konsultacyjnych. Mieszkańcy mogą odwiedzić stronę internetową lub udać się do Biura Obsługi Mieszkańca przy ul. Kilińskiego 30, Wydziału Promocji Miasta przy ul. Żeromskiego 53, lub Centrum Organizacji Pozarządowych na Rynku 15. Każdy radomianin ma możliwość przyznania projektom od jednego do trzech punktów, co umożliwia wyrażenie swoich preferencji w sposób bardziej precyzyjny.
Budżet Obywatelski jako narzędzie zmian
Wiceprezydent Katarzyna Kalinowska podkreśla znaczenie Budżetu Obywatelskiego jako narzędzia, które pozwala mieszkańcom realnie wpływać na otaczającą ich rzeczywistość. Efekty realizacji projektów z poprzednich lat są już widoczne w różnych częściach miasta, a organizowane wydarzenia przynoszą korzyści społeczności lokalnej.
„Budżet Obywatelski to doskonałe narzędzie, które daje mieszkańcom wpływ na zmiany zachodzące w naszym mieście. Efekty realizacji projektów są widoczne praktycznie na każdym osiedlu. Do tego dochodzą liczne wydarzenia organizowane m.in. w okresie letnim. Warto dokładnie przejrzeć kartę do głosowania, zapoznać się z projektami i wskazać co jest najbardziej potrzebne. To głos mieszkańców będzie decydujący. Przypominam, że każdy radomianin może ocenić dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty” – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.
Terminy głosowania i ogłoszenie wyników
Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego potrwa do 7 lipca. Wyniki, czyli listę zwycięskich projektów, poznamy do 22 lipca. Mieszkańcy mają więc jeszcze trochę czasu, aby dokładnie zapoznać się z propozycjami i wybrać te, które uznają za najważniejsze dla rozwoju miasta.
To wyjątkowa okazja, by każdy mieszkaniec miał wpływ na to, jak zmienia się jego najbliższe otoczenie. Pamiętajmy, że to nasze głosy zdecydują o przyszłości wielu ważnych inicjatyw w naszym mieście.
Urząd Miasta w Radomiu