Nowy terminal przeładunkowy przy ul. Energetyków: 800 miejsc pracy w drodze
Wizja przyszłości lokalnej gospodarki nabiera kształtów – duży terminal przeładunkowy oraz nowe hale magazynowe to szansa na rozwój i nowe miejsca pracy w naszym mieście. Na północnych obrzeżach, przy ulicy Energetyków, rusza ambitny projekt, który ma przyciągnąć inwestorów i specjalistów z różnych branż.
  1. Start budowy nowoczesnego terminala przeładunkowego i hal magazynowych zaplanowano na III lub IV kwartał bieżącego roku.
  2. Projekt przewiduje stworzenie około 800 nowych miejsc pracy w różnych sektorach, od logistyki po obsługę klienta.
  3. W ramach inwestycji powstaną tory kolejowe, magazyny i infrastruktura dodatkowa na terenie dawnej ciepłowni.
  4. Planowana rozbudowa układu drogowego w rejonie ulicy Energetyków ma wspierać rozwój nowej strefy gospodarczej.

Na terenie dawnej ciepłowni oraz przyległych gruntach rozpocznie się wkrótce realizacja projektu, który ma odmienić gospodarczy obraz północnej części miasta. Inwestycja o nazwie TG Park Północ obejmie budowę pięciu torów kolejowych, placu przeładunkowego, dziewięciu hal magazynowych oraz dodatkowej infrastruktury wspierającej logistykę.

„Dzięki tej inwestycji Radom stanie się ważnym punktem na światowych mapach” - podkreśla Agnieszka Pastuszka, pełnomocnik TG Park Północ, wskazując na potencjał, jaki niesie za sobą rozwój infrastruktury logistycznej. To nie tylko szansa na zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej regionu, ale również impuls do tworzenia nowych miejsc pracy.

Prezydent Radosław Witkowski z entuzjazmem odnosi się do planów inwestycyjnych, podkreślając, że miasto przygotuje odpowiednią infrastrukturę drogową, aby ułatwić realizację projektu. „W planach mamy przedłużenie ulicy Holszańskiej do Północnej i budowę nowej drogi, która będzie się łączyła z ulicą Energetyków. W drugim etapie chcemy także połączyć ulicę Energetyków z Warszawską” – mówi prezydent.

Wiceprezydent Katarzyna Kalinowska wskazuje na znaczenie tej inwestycji dla rozwoju miasta. „To oczywiście miejsca pracy, ale też podstawa do rozwoju wszystkich innych sfer życia naszego miasta. Inwestycja planowana w nowotworzonej strefie z pewnością wykorzysta potencjał lotniska na Sadkowie, jak również efekty rozwijanego kształcenia dualnego” - podkreśla.

Nowy terminal przeładunkowy i hale magazynowe mają nie tylko stworzyć nowe miejsca pracy, ale również otworzyć przed przedsiębiorcami z regionu drzwi do nowych rynków i możliwości. Pierwsi najemcy będą mogli korzystać z infrastruktury już w przyszłym roku, co stanowi obiecującą perspektywę zarówno dla lokalnej gospodarki, jak i dla mieszkańców poszukujących zatrudnienia w różnych branżach.


Na podstawie: UM Radom