W minionym tygodniu policjanci Mazowieckiej Grupy Speed z radomskiej drogówki ujawnili kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. Jeden z nich przekroczył prędkość w warunkach recydywy, druga kierująca wyprzedziła radiowóz na przejściu dla pieszych.

We wtorek (16.05) około godziny 15 na ulicy Limanowskiego w Radomiu mundurowi radomskiej drogówki patrolując ulice naszego miasta zarejestrowali wideorejestratorem wykroczenie kierującej pojazdem marki audi kobiety, która na oznakowanym przejściu dla pieszych wyprzedziła służbowe bmw. 35-latka zupełnie nie zdawała sobie sprawy z wagi popełnionego wykroczenia i została ukarana mandatem karnym w kwocie 1500 złotych i 15 punktów karnych. Przypominamy, że wykroczenie to należy do grupy najpoważniejszych wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu pieszych.

Natomiast w czwartek (18.05) około godziny 15.40 na ulicy Warszawskiej w Radomiu kierujący pojazdem citroen przekroczył dopuszczalna prędkość o 33 km/h. Policjanci z Grupy Speed zatrzymali 30-latka do kontroli drogowej w trakcie, której po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna w przeciągu pół roku popełnił wykroczenie przekroczenia prędkości o więcej niż 30 km/h już drugi raz. W związku z tym wobec kierującego zastosowano zasadę recydywy czyli otrzymał mandat karny w podwojonej kwocie 1600 złotych i 9 punktów karnych.

Przypominamy, że po zmianie przepisów istnieje katalog wykroczeń zaliczanych do grupy tzw. recydywy i popełnienie w ciągu dwóch lat od momentu uiszczenia grzywny kolejny raz wybranego wykroczenia wiąże się z podwojeniem kwoty mandatu karnego przewidzianego za nie.

 

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.92 MB)