Do policjantów co jakiś czas docierają informacje od obywateli, którzy podejrzewają kierowców o jazdę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze reagują na każdy tego typu sygnał. Dzięki czujności innych osób w ręce radomskich policjantów w ostatnich dniach wpadło dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj mieli po blisko 3 promile alkoholu w organizmie i zakaz kierowania pojazdami. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Coraz częściej osoby, które kierują po alkoholu są ujawniane nie tylko przez policjantów, ale także przez obywateli. Wiele osób reaguje na niewłaściwą jazdę kierowców i swoje przypuszczenia przekazują funkcjonariuszom. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Właściwa reakcja może niejednokrotnie uchronić przed nieszczęśliwymi zdarzeniami.

W ostatnich dniach mieliśmy dwie sytuacje, w których obywatele nie byli obojętni i pomogli mundurowym w ujęciu nietrzeźwych kierujących. O swoich podejrzeniach, co do ich stanu trzeźwości poinformowali dyżurnego radomskiej Policji i w obu przypadkach ich podejrzenia potwierdziły się, ponieważ kierowcy byli nietrzeźwi.

We wtorek po godz. 22 dyżurny otrzymał informację, że w Rajcu Szlacheckim mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, okazało się, że obywatel ujął mężczyznę, który kierował vw mając blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo 37-latek ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Do podobnej sytuacji  doszło w środę po godz. 17 w Radomiu. W tym przypadku, dyżurny otrzymał zgłoszenie o najprawdopodobniej nietrzeźwym kierowcy hondy, który jeździ w okolicy zalewu na Borkach. Dyżurny przekazał informacje podległym patrolom i krótko po tym funkcjonariusze na ulicy Bulwarowej zatrzymali do kontroli ten pojazd. Za kierownicą auta siedział kompletnie pijany 48-latek. Badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.     

Obaj  nietrzeźwi kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.  Zgodnie z przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi na wiele lat. Mężczyźni odpowiedzą również za niestosowanie się do sądowych zakazów.

Pamiętajmy, że pijany kierowca to zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg.

Justyna Leszczyńska