Krajowa Mapa Zagrożeń to system przeznaczony dla obywateli w celu zdalnego informowania Policji o miejscach zagrożonych popełnianiem przestępstw i wykroczeń. Z jego pomocą policjanci radomskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który znacząco przekroczył prędkość.

W czwartek (30.03) około godziny 12 policjanci radomskiej drogówki realizowali w Augustowie na ulicy Pionkowskiej zadania związane ze zgłoszeniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Informacja ta dotyczyła nagminnego przekraczania prędkości przez kierowców poruszających się tą ulicą na której dopuszczalna prędkość to 50 km/h i jest to obszar zabudowany. Policjanci w takich przypadkach każdorazowo udają się na miejsce zgłoszenia, aby sprawdzić czy rzeczywiście zgłoszenie polega na prawdzie. Także tym razem mundurowi  sprawdzali prędkość na wskazanym odcinku drogi. Nie musieli długo czekać na jej efekty. Do kontroli zatrzymali kierującego volkswagenem 19-latka, który poruszał się z prędkością 121 km/h. Szokującym jest fakt, że po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada prawo jazdy raptem od grudnia zeszłego roku czyli niecałe 4 miesiące. Niedoświadczonemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące i ukarali go mandatem w kwocie 2500 złotych, a na jego kontro kierowcy trafiło 15 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców, zarówno młodych jak i bardziej doświadczonych o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i stosowanie się do ograniczeń prędkości, ponieważ jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną zdarzeń drogowych nadal jest nadmierna prędkość.

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu