Listwy fornirowane przypodłogowe

Listwa przypodłogowa to niezbędny element dekoracyjny montowany wzdłuż ściany w miejscu gdzie łączy się z podłogą. Pomaga skutecznie zakryć występujące w tym miejscu wszelkie nierówności i szczeliny oraz chroni ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi nadając pomieszczeniu schludny i estetyczny wygląd.

Listwy przypodłogowe fornirowanie są rodzajem funkcjonalnej dekoracji, która została poddana procesowi pokrycia jej powierzchni naturalnym fornirem. Dzięki temu, komponent wykonany na bazie trwałej i odpornej na wilgoć płyty MDF uzyskuje elegancki charakter i wyglądem przypomina drewno. Fornirowanie jest często wykonywane w celu poprawy estetyki wykończenia listwy, tak żeby idealnie komponowała się z podłogami lub parkietami z prawdziwego drewna.

Listwy fornirowane to świetny sposób na dodanie eleganckiego akcentu do każdego wnętrza. Odpowiednio dobrane mogą stworzyć gustowne tło dla wyróżnionych elementów aranżacji, będąc jednocześnie estetycznym spoiwem między podłogą a ścianami.

Listwa fornirowana znajdzie zastosowanie w pomieszczeniach urządzonych praktycznie w każdym nowoczesnym stylu architektonicznym. Akcenty imitujące drewno to ponadczasowe dekory, które można subtelnie umieścić dosłownie wszędzie. Czy to w salonie, pokoju gościnnym, sypialni - zdecydowanie podkreśla nietuzinkowy charakter pomieszczenia, a przy okazji dobry gust właściciela. Listwy przypodłogowe fornirowane dostępne są w różnych stylach co sprawia, że śmiało można się na nie zdecydować również wykańczając pomieszczenie w tradycyjny sposób. Klasyczne drewnopodobne elementy aranżacji w połączeniu z brązowymi akcentami (np. meble) to idealne środowisko dla tego typu listwy, która stworzy estetyczna i spójną całość z całym wnętrzem.

Listwy przypodłogowe fornirowane to także świetny wybór do kuchni lub łazienki. Trwały produkt, nie tylko będzie chronił ściany przed uszkodzeniami takimi jak przypadkowe obicia, otarcia i maskował luki na łączeniu z podłogą. Listwy te charakteryzują się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Są wodoodporne i nie reagują na wilgoć. Dzięki temu, ryzyko powstawania pleśni, rozwoju bakterii i grzybów spada do zera.