W ręce policjantów trafił 29-letni obywatel Gruzji, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, a później nie zatrzymał się do kontroli. Dodatkowo jak ustalili policjanci wcześniej ukradł paliwo na stacji paliw. Trafił do policyjnej celi.

Kilka dni temu  w nocy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu kontrolowali prędkość na ulicy Warszawskiej. Zwrócili uwagę na pojazd marki Audi, którego kierujący porusza się z prędkością 130 km/h, w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Policjanci chcieli zatrzymać auto do kontroli, jednak kierujący zignorował polecenia funkcjonariuszy, nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Po pościgu został zatrzymany. Za kierownicą auta siedział 29-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze, 29-latek przed zatrzymaniem ukradł paliwo na dwóch stacjach, tankując i nie płacąc za nie.

Odpowie teraz za kradzież i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Za przestępstwa te grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Justyna Leszczyńska