• e-Budownictwo

W imieniu Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego zapraszamy mieszkańców Powiatu Radomskiego do korzystania z serwisu internetowego e-budownictwo. Za jego pośrednictwem można wypełnić i przesłać elektronicznie do właściwego urzędu rozmaite wnioski, związane z procesem budowlanym.

Serwis e-budownictwo to rządowa aplikacja do składania wniosków w procesie budowlanym Od początku lutego 2021 roku serwis zaoferował możliwość elektronicznego wypełnienia pierwszych, podstawowych wniosków oraz przesyłania ich do organów administracji publicznej.

Jak informuje Wydział Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Radomiu, od lipca 2021 roku można składać w sposób elektroniczny kolejne rodzaje wniosków, objęte nowelizacją Prawa budowlanego, w tym wniosek o pozwolenie na budowę wraz z projektem budowlanym w formie elektronicznej. Z jej pomocą można np. zgłaszać roboty budowlane, a także kierować wiele wniosków online bez konieczności osobistych wizyt w Wydziale Budownictwa i Architektury.

SERWIS E-BUDOWNICTWO

Wypełnienie wniosków online składa się z trzech etapów. W etapie 1 należy wybrać właściwy wniosek z listy oraz wypełnić go. W etapie 2 należy zalogować się do systemu ePUAP (gdzie można również założyć własne konto), a następnie, w etapie 3, podpisać elektronicznie swój wniosek i przesłać go do właściwego urzędu.

Nowa aplikacja z pewnością ułatwi inwestorom proces uzyskania niezbędnych pozwoleń, a także ułatwi pracę inżynierom i architektom.