Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu odwiedzili najmłodszych mieszkańców miasta w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Radomiu. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady jakimi należy kierować się w trakcie letniego wypoczynku zarówno nad wodą, placach zabaw oraz w domu. Przypomnieli zasady bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, a także to, jak mają zachowywać się w sytuacjach zagrożenia.

W trakcie spotkania mundurowi poruszali tematykę związaną z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jazdy na rowerze i jako pasażer w samochodzie. Rozmawiali z przedszkolakami między innymi o tym jak należy korzystać z przejść dla pieszych i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.  Mundurowi przypomnieli również przedszkolakom znaki drogowe, które najczęściej spotykają w drodze do przedszkola.

Wyjaśnili jak zachować się, gdy zaczepia nas obca osoba i w jaki sposób wezwać pomoc. Mundurowi omawiali także kwestie bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Policjanci przestrzegali przed oddalaniem się od opiekunów i wchodzeniem do wody bez opieki osób dorosłych. Dzieci miały też możliwość zobaczyć z bliska, jak wygląda policyjny radiowóz i usiąść za jego kierownicą.

Duże zainteresowanie wzbudził czworonożny funkcjonariusz. Przewodnik psa służbowego przypomniał w jaki sposób należy postępować z psem, jak zachowywać się aby nie wzbudzić w nim agresji. Opowiedział o swojej służbie z czworonożnym partnerem, który specjalnie przyjechał w odwiedziny do dzieci. 

Autor: Justyna Leszczyńska

  • policyjny przewodnik z czworonożnym funkcjonariuszem na spotkaniu z przedszkolakami
    policyjny przewodnik z czworonożnym funkcjonariuszem na spotkaniu z przedszkolakami
  • dzieci z czworonożnym funkcjonariuszem i przewodnikiem psa
    dzieci z czworonożnym funkcjonariuszem i przewodnikiem psa
  • policjantka z dziećmi podczas spotkania bezpieczne wakacje
    policjantka z dziećmi podczas spotkania bezpieczne wakacje