Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Radomscy policjanci wyjechali już na ulice na motocyklach. Nie tylko szybciej dotrą na miejsce zdarzenia, ale również mogą skutecznie walczyć z piratami drogowymi.

Z uwagi na wzrost temperatury i spodziewane nasilenie ruchu motocykli, również radomscy policjanci ruszają z działaniami wykorzystując policyjne motocykle. Patrole drogówki szczególnie bacznie obserwować będą poczynania kierujących i represjonować tych, którzy nie pamiętają o bezpieczeństwie.  To oni będą dbać szczególnie o to, by miłośnicy wrażeń i dużych prędkości nie zagrażali bezpieczeństwu pieszych i innych uczestników ruchu drogowego. Motocykle pomogą funkcjonariuszom drogówki w walce z piratami drogowymi. Kierujący którzy swoją brawurową jazdą stworzą zagrożenie dla innych uczestników ruchu nie mogą liczyć na pobłażanie ze strony stróżów prawa. Motocykle będą wykorzystywane głównie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Najważniejszą dewizą dla nich wszystkich powinno być bezpieczne, a nie jak najszybsze dojechanie do celu.  Reakcje funkcjonariuszy są i będą stanowcze - zadaniem policjantów jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa na drogach, także tym, którzy kierują motocyklami.

Autor: Justyna Leszczyńska