Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – filmowego pn. „Artystyczny przeWODNIK”.

Dzisiaj w świetlicy KMP w Radomiu Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu kom. Janusz Mularski wręczył nagrody uczestniczkom konkursu.

Organizatorem konkursu było Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji a partnerem projektu była Fundacja PZU. W konkursie mogły wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat.

Celem konkursu było promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było nadesłanie do 30 września 2020 r. max. 60-sekundowego spotu filmowego promującego bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą lub pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką.

Na potrzeby tych działań zostały opracowane kieszonkowe informatory, które nakłaniają m.in. do korzystania ze strzeżonych kąpielisk, stosowania się do obowiązujących na nich znaków oraz dostosowania rodzaju aktywności do indywidualnych możliwości i umiejętności, nie tylko podczas rekreacji nad wodą, ale także podczas innych form wypoczynku letniego.

asp. sztab. Kamila Adamska

Wydział Prewencji KMP Radom