Wczoraj 53-kierujący pojazdem audi omijał przed przejściem dla pieszych i potrącił 86-latka. Pieszy trafił do szpitala. Natomiast kierowca za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym stracił prawo jazdy.

W środę na ulicy Warszawskiej doszło do potrącenia pieszego. Na jednym pasie ruchu zatrzymały się pojazdy by ustąpić pierwszeństwa pieszemu i wtedy na przejście wszedł 86-latek. Natomiast jadący drugim pasem ruchu pojazd marki audi, którym kierował 53-latek nie zachował należytej ostrożności dojeżdżając do przejścia, nie zareagował na czekające obok auta i potrącił pieszego. 86-latek został przewieziony do szpitala.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymano jego prawo jazdy.

Apelujemy o ostrożność szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Wyprzedzanie oraz omijanie na pasach lub w bezpośrednim ich pobliżu to jedne z najbardziej niebezpiecznych manewrów na drogach, które mogą skończyć się zdarzeniem bardzo poważnym w skutkach. Tylko chwila nieuwagi, pośpiech i brak wyobraźni może zakończyć się tragicznie. Dla kierowców, którzy popełniają takie wykroczenia nie ma taryfy ulgowej.

Justyna Leszczyńska