Dzieci z Przedszkola Kraina Radości odwiedziły policjantów z Komisariatu II Policji w Radomiu. Najmłodsi zwiedzili budynek komisariatu oraz wysłuchały prelekcji o pracy policjantów. Mundurowi przypomnieli także najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rozdawali elementy odblaskowe. Maluchy mogły również obejrzeć z bliska radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie.

 

Policjantów z Komisariatu II Policji w Radomiu odwiedziły dzieci z Przedszkola Kraina Radości w Radomiu. Przedszkolaki zobaczyły budynek komisariatu, stanowisko dyżurnego oraz sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie.

Podczas krótkiej pogadanki policjanci uczyli maluchy czego nie wolno robić na drodze, jak prawidłowo należy przechodzić przez przejście dla pieszych i którą stroną drogi iść, gdy nie ma chodnika. Mundurowi przede wszystkim przekazywali najmłodszym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, a każde dziecko otrzymało odblaskową opaskę na rękę.

Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały radiowóz, do którego mogły wsiąść i przy którym zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

Następnie w ramach rewizyty dzieci w przedszkolu odwiedził dzielnicowy, który opowiadał najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa oraz czytał bajki.

Justyna Leszczyńska