W czwartek na terenie naszego regionu odnotowaliśmy kilka zdarzeń drogowych, których przyczyną było m.in. nieustąpienie pierwszeństwa. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów drogowych i ostrożność.

Wczoraj przed godz. 15 w Wielogórze zderzyły się dwa pojazdy. 22-letnia kobieta kierująca fordem jadąc od Radomia i wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki audi, którym kierowała 34-latka. Obie kierujące oraz dwoje pasaźerów audi  zostało przewiezionych do szpitala. Na szczęście niepotrzebna była hospitalizacja i po badaniach wrócili do domu.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godz. 17 na ulicy Wernera. 53-latka kierując pojazdem marki toyota nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z 63-letnim rowerzystą. Mężczyzna trafił do szpitala. Natomiast ok. godz. 22 do wypadku doszło w miejscowości Gózd. 26-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki renault master najprawdopodobniej nie zachował ostrożności i uderzył w tył ciągnika rolniczego. Następnie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z seatem. Do szpitala trafił 24-letni kierowca seata.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.  

 

Justyna Leszczyńska