Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

  • jubileusz zielonego

Nauczyciele, absolwenci, uczniowie oraz goście świętowali 60 „urodziny” Zespołu Szkół imienia Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Był tort, życzenia i jak przystało na jubileusz wzruszające chwile oraz wspomnienia.

Gości przywitała gospodarz uroczystości, dyrektor Agnieszka Stępień.

– 60 lat istnienia szkoły to ponad dwadzieścia dwa tysiące dni obfitujących w dziesiątki tysięcy zdarzeń, w które angażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Dzięki entuzjazmowi i zaangażowaniu ludzi twórczych udało nam się stworzyć naszą szkołę. Taką jak widzicie ją dzisiaj, różnorodną, przyjazną i otwartą na nowe – mówiła dyrektor.

Słowa uznania dla społeczności szkolnej przekazał starosta radomski Waldemar Trelka - Zaangażowanie i inicjatywy podejmowane na rzecz wszechstronnego rozwoju placówki zasługują na słowa najwyższego uznania. Są także impulsem do dalszej nauki i pracy, które przynoszą wymierne efekty. „Zielone” nie tylko kształci młodzież, rozszerza jej horyzonty, wyrabia wrażliwość, ale również wskazuje odpowiednie drogi wiodące do wiedzy i umiejętności (…) – mówił starosta. Zwrócił się również do nauczycieli – Życzę także, aby Państwa codzienna praca na rzecz młodzieży przynosiła radość i dumę z dobrze spełnionych obowiązków, owocowała zadowoleniem uczniów i ich rodziców. Niech dobre imię szkoły będzie wizytówką gminy, powiatu, regionu, a zdobyta w jej murach wiedza służy wielu pokoleniom.(…) – dodał.

Jubileusz był okazja do wsadzenia pamiątkowego drzewa. Przed budynkiem szkoły dąb wspólnie posadzili starosta Waldemar Trelka i burmistrz Pionek Robert Kowalczyk.

Uczniowie i absolwenci przygotowali także przedstawienie utrzymane w konwencji programu rozrywkowego „Kocham Cię Zielone”, z zadaniami takimi jak: muzyczne licytacje, kalambury, a także quizy, w których obie drużyny przechodziły test wiedzy o szkole. Przed publicznością zaprezentowali się również Rajmek Rojek grupa Teatralna Avignion.

Jubileusz 60 – lecia „Zielonego” zakończył się spotkaniami absolwentów i wspaniałym balem.

  • jubileusz zielonego
  • jubileusz zielonego
  • jubileusz zielonego
  • jubileusz zielonego
  • jubileusz zielonego
  • jubileusz zielonego
  • jubileusz zielonego