Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

W niedzielę w Wielogórze doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 73-letni sprawca zdarzenia miał ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie. Apelujemy o ostrożność i rozsądek.

Do zdarzenia doszło przed godz. 18 w Wielogórze. W kierunku Radomia jechał pojazd marki seat, gdy na jego tył najechał pojazd marki mercedes, którym kierował 73-latek. Po zderzeniu 31-latka kierująca seatem została przewieziona do szpitala, na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń i po badaniach wróciła do domu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 73-latka i okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem po alkoholu i spowodowanie zdarzenia drogowego.

Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na drogach, dlatego wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po spożyciu alkoholu do żadnego pojazdu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii.

Justyna Leszczyńska