Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 89-letniego mężczyzny, który wyszedł z miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z rodziną. W poszukiwaniach brali udział m.in. radomscy policjanci, strażacy, grupy poszukiwawcze PCK oraz mieszkańcy gminy Wierzbica.

W piątek 89-letni mieszkaniec gminy Wierzbica wyszedł z domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu rozpoczęto poszukiwania.

W sobotę i niedzielę w poszukiwaniach mężczyzny brali udział m.in. policjanci, strażacy, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz grupy ratowniczo poszukiwawcze Polskiego Czerwonego Krzyża z Warszawy. Do poszukiwań użyto także policyjny śmigłowiec z Komendy Głównej Policji, psy tropiące, a także nadajniki GPS. Sprawdzano każde miejsce gdzie mógł przebywać 89-latek.

Po dwóch dniach poszukiwań, w niedzielę znaleziono mężczyznę w bagnach. Był wychłodzony, a kontakt z nim utrudniony. Na miejsce wezwano natychmiast karetkę pogotowia, która przewiozła go do szpitala i trafił pod opiekę lekarzy.

Justyna Leszczyńska

 • policjanci i ratownicy podczas akcji poszukiwawczej
  policjanci i ratownicy podczas akcji poszukiwawczej
 • policyjny śmigłowiec
  policyjny śmigłowiec
 • poszukiwania 89-letniego mężczyzny
  poszukiwania 89-letniego mężczyzny
 • działania poszukiwawcze
  działania poszukiwawcze
 • poszukiwania zaginionego
  poszukiwania zaginionego