Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Radomska książnica po raz pierwszy włącza się w ogólnopolską akcję bicia rekordu w jednoczesnym czytaniu Jak nie czytam, jak czytam. Spotkajmy się w piątek 7 czerwca na dziedzińcu przed Biblioteką Główną, aby o godz. 10.00 wspólnie poczytać. Po prostu ;-)

Prosimy, aby każdy przyniósł ze sobą swoją ulubioną lub aktualnie czytaną książkę. Siądziemy na trawie na kocykach lub poduszkach, na schodach, staniemy w swobodnej pozie i wspólnie będziemy delektować się lekturą :-) Wszak czytanie to jedna z większych przyjemności!

W ubiegłym roku ponad 406 tysięcy osób w całej Polsce przystąpiło do wspólnego czytania. Postarajmy się wspólnie pobić ten rekord.

Więcej informacji na stronie głównego organizatora: czytamy.org

A gdy już wspólnie poczytamy, będzie można zaopatrzyć się w nowe lektury, bowiem od godz. 10.00 do 16.00 trwać będzie Święto Wolnych Książek. W tym czasie na stołach wystawionych przed Biblioteką będzie można "częstować" się książkami uwolnionymi przez nas, ale także można przynosić książki wyszperane we własnych biblioteczkach, które "chciałyby trafić do nowego czytelnika :-)